Software Tester : Raiffeisen Bank S.A.

Raiffeisen Bank

Descrierea postului:

Suntem in cautarea unui profesionist cu experienta in testarea de aplicatii, care va avea un rol esential in :

· Analizarea scenariilor de testare primite si a documentatiei aplicatiei;
· Intocmirea planului de testare detaliat pentru System Test si System Integration Test;
· Structurarea cerintelor functionale ale aplicatiei;
· Definirea testelor, pasilor de testare si rezultatelor asteptate;
· Stabilirea, pentru fiecare test in parte, a seturilor de date utilizate;
· Executarea scenariilor de testare;
· Inregistarea rezultatelor, a incidentelor depistate si comunicarea lor catre dezvoltator;
· Generarea rapoartelor de testare, a listei de incidente;
· Suport pentru testele efectuate de business;
· Realizarea testelor de usabilitate si testelor privind documentatia;
· Analizarea rezultatelor, realizarea rapoartelor de testare si transmiterea lor catre partile implicate (zona IT, business).

Cerinte:

Specialistul care se va alatura echipei va putea prelua cu usurinta rolul daca:
· Este absolvent al unei universitati cu profil tehnic/economic;
· Are experienta de minim 2 ani in testare aplicatii;
· Are cunostinte de LoadRunner, QTP (Quick Test Professional)+QC (Quality Center - Business components);
· Detine cunostinte in sistemele de operare (OS400), baza de date (SQL, Oracle, RDBMS), programare structurata.

Oferta (bonusuri, beneficii):

Va multumim!